دست به کار شوید!

تمامی تجهیزات مورد نیاز برای راه‌اندازی اولیۀ رازبری پای

برای شروع کار با رازبری‌پای شما به یک SD  کارت میکرو که می‌تواند متعلق به یک دوربین قدیمی باشد، یک شارژر گوشی هوشمند، یک کابل HDMI بازیافت شده، یک صفحه کلید و یک موس احتیاج دارید.

بیشتر این موارد را می‌توانید از وسایلی که در گوشه و کنار خانه دارید و از سخت‌افزار کامپیوتر خانگی خود، تهیه کنید و یا از دوستان و آشنایان قرض بگیرید. رازبری‌پای بهترین وسیله در نوع خود است و از لحاظ اقتصادی نه تنها در تهیه اولیه بلکه در راه‌اندازی نیز بسیار به‌صرفه است.

شما به راحتی می‌توانید بیشتر تجهزات لازم را از دیگر وسایل که در اختیار دارید جدا کنید یا از قطعات وسایلی که از کار افتاده‌اند استفاده کنید تا رازبری‌پای راه‌اندازی و آماده اجرا شود. برای اینکه بیشترین بهره را از رازبری‌پای ببرید طوری که مدت طولانی قابل استفاده باشد، بهتر است از اجزایی با کیفیت بالا استفاده کنید.  یک کارت میکرو SD خوب از یک برند معتبر سریع‌تر و قابل اطمینان‌تر خواهد بود. همچنین تمامی آداپتورهای USB نیز یکسان تولید نشده‌اند. یک برند قابل اعتماد از آداپتورها، جریان برق را حتی هنگامی که چندین دستگاه را به آن متصل کنید به صورت یکنواخت و پایدار منتقل می‌کند. برد رازبری‌پای  بدون محافظ و رو کش نیز کار می‌کند اما یک محافظ خوب آن را ایمن نگه می‌دارد و حمل آن را آسان‌تر می‌سازد.

کارت میکرو SD

 

کارت میکرو SD  نقش هارد دیسک را برای رازبری‌پای دارد. شما سیستم عامل رازبیَن را بر روی کارت نصب می‌کنید، سپس تمامی اسناد، فایل‌ها و پروژه‌هایتان هنگام شروع کار در آن ذخیره می‌شوند.

 width=

سامسونگ Evo+ و سان‌دیسک اکستریم دو برند معروف از این نوع کارت‌ها هستند که ارزش کمی جست‌وجو  را دارند به علاوه هر دو دارای قیمت مناسب هستند.

 

 

کابل HDMI


استفاده از کابل HDMI  ساده‌ترین روش برای متصل کردن رازبری‌پای به مانیتور کامپیوتر یا تلویزیون است. برای تهیه این کابل نیازی نیست مدل‌های گران قیمت خریداری کنید: بسیاری از مردم  از کابل HDMI کنسول‌های بازی قدیمی یا DVD player خود استفاده می‌کنند.

شارژر USB

یک شارژر ۲ یا ۲٫۵ آمپری خوب قدرت کافی برای راه‌اندازی رازبری‌پای را با لوازم جانبی متصل به آن تامین می‌کند.

 

صفحه کلید

هر نوع صفحه کلید استاندارد که با USB به رازبری‌پای وصل می‌شود، می‌تواند دستورات را به آن منتقل کند. به رازبری‌پای ۳ و هر پایی که دارای دانگل بلوتوث است، صفحه کلیدهای بلوتوثی نیز وصل می‌شوند. هنگام راه‌اندازی و تنظیم رازبری‌پای استفاده از صفحه کلیدهایی که با سیم متصل می‌شوند، آسان‌تر است.

ماوس

هر نوع ماوس استاندارد، قابل استفاده با رازبری‌پای است، با این حال ماوس‌هایی که دارای دو دکمه هستند (به جز ماوس‌های برند اَپل) بهتر کار می‌کنند. همانند صفحه کلید، ماوس‌های بلوتوثی نیز زمانی که توسط دستگاه شناسایی و متصل می‌شوند، قابل استفاده‌اند، اما ماوس‌هایی که از طریق سیم وصل می‌شوند به محض اتصال قابل استفاده‌‎اند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *